Tunnelblick

Tunnelblick Beta 3.1.7

Prosty graficzny klient OpenVPN

Jeśli masz problemy z niestabilnością sieci VPN lub nie jest to tak proste, jak być powinno, rozważ skorzystanie z darmowego tunelu tunelowego. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Obsługuje wiele połączeń
  • Darmowy w użyciu

Wady

  • Instalacja i konfiguracja może być trudna
  • Nie bardzo pomoc w dokumentacji

Dobry
7

Jeśli masz problemy z niestabilnością sieci VPN lub nie jest to tak proste, jak być powinno, rozważ skorzystanie z darmowego tunelu tunelowego.

Tunnelblick jest graficznym klientem OpenVPN dla systemu Mac OS X, dostarczanym wraz z binarkami i sterownikami. Obsługuje wiele połączeń, ale aby się tam dostać, instalacja jest nieco kłopotliwa. Po pierwsze, musisz skopiować obraz dysku na dysk twardy, ponieważ nie będzie działać z samego obrazu. Po drugie, będziesz musiał umieścić swój plik konfiguracyjny (taki jak openvpn.conf) w pliku "~ / Library / openvpn /".

Alternatywnie, gdy pojawi się monit o zrobienie tego drugiego, możesz po prostu kliknąć "Kontynuuj", a Tunnelblick utworzy przykładowy plik konfiguracyjny w poprawnej lokalizacji, którą możesz następnie dostosować lub zamienić. Po otwarciu i uruchomieniu interfejs Tunnelblick jest przejrzysty i łatwy w użyciu. Zawiera obszerny dziennik, który szczegółowo opisuje twój ruch VPN i może być w każdej chwili wyczyszczony.

Wielką zaletą Tunnelblick jest fakt, że obsługuje on wiele połączeń - możesz łatwo przełączać się między VPN z paska menu. Zła jest jednak konfiguracja - ustawienie Tunnelblick nie jest bardzo proste dla nowych VPN-ów i bez wątpienia pozostawi wiele sfrustrowanych.

Jeśli potrzebujesz korzystać z kilku połączeń VPN dziennie, Tunnelblick jest ciekawym rozwiązaniem wartym zbadania. Ostrzegam jednak, że konfiguracja może być uciążliwa.

Zmiany

  • Naprawiono błąd 159. Dzięki Mohammadowi A. Haqueowi niniejsza wersja zawiera wersję OpenSSL. Biblioteka 1.0.0a do dołączonego pliku binarnego OpenVPN. To dodaje wsparcie dla ponad 60 dodatkowych digesty, szyfry i szyfry TLS. Obejmuje wersję OpenVPN 2.1.3.

Najczęściej pobierane Sieci na Mac

Więcej
Tunnelblick

Download

Tunnelblick Beta 3.1.7

Opinie użytkowników o Tunnelblick